Życzenia na każdą okazję
artykuły

Czego życzyć bliskim i znajomym? (pomysły na różne okazje)

Urodziny i inne okazje, kiedy możemy spędzić czas z bliskimi, są dla nas niezwykle ważne. Czasem jednak problematyczne okazują się życzenia, wiele osób uważa to za bardzo niezręczną chwilę, ponieważ nie są pewni, co powinni powiedzieć.

Złożenie życzeń drugiej osobie jest bardzo serdecznym gestem, który będzie doceniony niezależnie od doboru słów. Jednak chcemy przy tym wypaść jak najlepiej. Część osób naprawdę stresuje się, gdy przychodzi ich kolej na składanie życzeń i wówczas kompletnie nie wiedzą, co chcieli powiedzieć. Są jakby sparaliżowani. Właśnie dlatego warto znać kilka przydatnych wskazówek.

Czego życzyć bliskim na urodziny i inne okazje?

Rodzina i przyjaciele to osoby, o których wiemy bardzo dużo, uczestniczymy w ich życiu, więc życzenia powinny płynąć prosto z serca. Najlepiej skupić się na najważniejszych dla danej osoby kwestiach, takich jak poniższe.

Zdrowia

Zdrowie jest bezcenną wartością, tak naprawdę bez niego nie możemy cieszyć się życiem w 100%. Nie ma tutaj znaczenia, czy dana osoba jest całkowicie zdrowa, czy może zmaga się z chorobą. Życzenie zdrowia powinno wiązać się z każdą okazją.

Spełnienia marzeń

Jest to bardzo uniwersalne życzenie, ponieważ nie znając konkretnych pragnień, życzymy po prostu ich spełnienia. Życzenia dotyczące marzeń wielu osobom kojarzą się wyłącznie z urodzinami dzieci, jednak nie powinno tak być. Zarówno dzieci, młodzież, dorośli, jak i starsi mają mniejsze lub większe marzenia.

Szczęścia

Podobnie jak w poprzednim wypadku, szczęścia w życiu pożąda każdy. Szczególnie chcemy, aby to właśnie nasza rodzina i najbliżsi byli szczęśliwi, żeby wszystko układało się zgodnie z ich planami oraz aby docierali do wyznaczonych celów. Nie panujemy nad wszystkim, co nas otacza, więc odrobina szczęścia przyda się każdemu.

Czego życzyć znajomym?

Warto pamiętać o tym, że to właśnie ze znajomymi mamy zazwyczaj luźniejsze relacje niż z rodziną. W przypadku życzeń dla znajomych możemy skupić się na tym, czego w danym momencie życia potrzebują lub o co się starają.

Pieniędzy

Pieniądze szczęścia nie dają, co nie znaczy, że nie chcemy ich mieć. Każdemu przydadzą się pieniądze, więc zawarcie tego w życzeniach dla znajomych jest jak najbardziej trafione. Przy okazji dobrze to świadczy o nas, znajomi mogą być pewni, że nie jesteśmy skąpi i zazdrośni.

Miłości

Kto, jak nie znajomi, wiedzą najlepiej o swojej sytuacji sercowej i ewentualnych rozterkach? Co więcej, miłość jest ważna zarówno dla osób będących singlami, jak i par, które od kilku lat pozostają w stałym związku.

Kolejnych lat spędzonych w przyjaźni

Nie jest to nic banalnego, ponieważ oznacza, że cieszymy się z danej znajomości i chcemy, aby przetrwała jak najdłużej. Osoba, która słyszy takie życzenia, może poczuć, że nie są one składane „dla zasady”, tylko faktycznie słyszy szczere, ciepłe słowa z naszych ust.