artykuły

Dell R540 i Dell T640 – serwery zwiększające wydajność przedsiębiorstwa

Serwery to niezwykłe urządzenia, znacznie zwiększające wydajność pracy w firmie.

Serwery to niezwykłe urządzenia, znacznie zwiększające wydajność pracy w firmie. Duże przedsiębiorstwa obsługują ogromne ilości danych, konieczna jest zatem ich maksymalna ochrona. Serwery Dell R540 oraz Dell T640 stworzone zostały z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, którym zależy na szybkim rozwoju.

Wydajny serwer Dell R540

Gromadzenie danych w firmie, a następnie ich obsługa może sprawiać trudności, szczególnie jeżeli przedsiębiorstwo nie jest wyposażone w serwer. Jest to sprzęt obowiązkowy, bezpośrednio wpływający na sukces firmy. Serwer Dell R540 umożliwia szybki dostęp do danych, przechowywanych na urządzeniu. Firma pracować zatem może płynnie i bezawaryjnie. Oczywiście dane są maksymalnie zabezpieczone, a cecha ta jest szczególnie pożądana przez przedsiębiorstwa. Serwer wyposażony został w kontroler iDRAC9, przy pomocy którego możliwe jest zdalne zarządzanie urządzeniem. Funkcja tego typu sprawdzi się w przypadku zamiejscowej siedziby firmy. Urządzenie wzbogacone może być o dyski M.2 SSD zoptymalizowane pod kątem rozruchu – ich zadaniem jest przyspieszenie startu serwera. Dell R540 posiada procesor Intel Xeon Scalable oraz pamięć RAM o maksymalnej pojemności 512 GB. Parametry te pozwalają na obsługę nawet najbardziej wymagających aplikacji. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w 14 slotów na dyski 3.5 cala, umożliwiające uzyskanie aż do 140 TB pamięci masowej.

Dell T640 dla małych i średnich firm

Kolejną propozycją od czołowego producenta sprzętu technologicznego jest Dell T640. Serwer pozwala zainstalować 2 TB pamięci podręcznej. Podobnie, jak poprzednie urządzenie, Dell T640 dedykowany jest małym oraz średnim firmom. Sprzęt wzbogacony został o dwa procesory Intel Xeon Scalable Processors, które posiadają 28 rdzeni na jednostkę obliczeniową. Funkcja tego typu pozwala zainstalować aż 3 TB pamięci cache. Warto zwrócić również uwagę na 8 szybkich dysków PCIe NVMe, 18 zatok na dyski 3.5-calowe bądź 32 zatoki na dyski 2.5-calowe. Ryzyko utraty danych z urządzenia jest całkowicie zminimalizowane, bowiem sprzęt wyposażony został w kontroler RAID H740P z pamięcią nieulotną 8 GB. Serwer Dell proponowany jest zatem firmom, instytucjom publicznym (sądom, prokuraturom, urzędom czy szpitalom).

Marka Dell od lat króluje na rynku technologicznym, oferując sprzęt najwyższej jakości. Proponowane przez producenta urządzenia są zatem cenione przez firmy działające w każdym sektorze. Wprowadzanie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych znacząco wpływa na atrakcyjność serwerów.