artykuły

Szkło: drzwi, ściany, kabiny prysznicowe – aranżacje wnętrz

Chcesz urządzić nowoczesne lub industrialne wnętrze? W aranżacjach stawiasz na światło i przestrzeń? A może liczy się dla ciebie elegancki minimalizm? W każdej z tych sytuacji warto wykorzystać w swoich pomieszczeniach elementy ze szkła hartowanego. Drzwi szklane, ścianki działowe oraz różne detale tego typu sprawią, że twój dom lub mieszkanie będą prezentowały się znakomicie. Poznaj sprawdzone pomysły na to, jak wprowadzić do swoich wnętrz szkło. Drzwi to nie jedyna możliwość.

1. Szklane drzwi – do każdej przestrzeni

2. Szkło w łazience

3. Szkło w kuchni

To, w jaki sposób wykorzystasz tafle we wnętrzach, w dużej mierze zależy od rodzaju szkła. Do wyboru masz hartowane szkło satynowe i przejrzyste, szkło float, matowe, laminowane, mrożone, dekoracyjne. Przykłady realizacji znajdziesz na s4.info.pl.

Szklane drzwi – do każdej przestrzeni

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem na wprowadzenie szkła do wnętrza są drzwi. Możesz wybierać spośród drzwi klasycznych – minimalistycznych lub ornamentowych, drzwi przesuwnych, o typowej wielkości lub na wymiar. Wiele zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać.

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo domowników, możemy rozwiać twoje obawy. Przy drzwiach szklanych stosuje się obecnie najnowsze technologie, dzięki którym gotowa tafla jest odporna na uszkodzenia, pęknięcia i zarysowania. Oczywiście, zawsze istnieje ryzyko stłuczenia – właściwości szkła hartowanego sprawiają jednak, że na powierzchni pojawi się jedynie swego rodzaju pajęczyna. Unikniesz ostrych kawałków szkła grożących skaleczeniem.

Drzwi szklane można wprowadzić do wnętrz na wiele różnych sposobów. Najczęściej służą do estetycznego przedzielania pomieszczeń w tak zwanej strefie dziennej, a więc kuchni od salonu czy jadalni. Z powodzeniem jednak możesz wykorzystać taflę – na przykład jako drzwi przesuwne – by stworzyć efektowny podział sypialni i łazienki.

Szkło w łazience

Skoro o łazience mowa, nie sposób w kontekście szkła nie poruszyć tematu kabin prysznicowych. Obecnie inwestorzy coraz częściej decydują się na kabiny na wymiar. To bardzo dobry pomysł, który nie tylko idealnie wpisuje się w obowiązujące trendy, ale również zachwyca funkcjonalnością. Kabiny na zamówienie łatwo dopasować do różnych przestrzeni, także wnęk i narożników. W ten sposób można wyeliminować tworzenie wąskich zakamarków, w których tylko zbiera się brud i zanieczyszczenia.

Wbrew obiegowej opinii, kabiny na wymiar nie są opcją przeznaczoną do dużych pokoi kąpielowych. Mają rację bytu również w łazienkach o skromnym metrażu. Pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępne, skromne wymiary. Przeszklenia nie przytłaczają strefy i pozwalają nadać wrażenie przestrzeni, powiększając optycznie pomieszczenie.

Szkło w kuchni

Moda na otwarte kuchnie łączone z salonem sprawia, że coraz większą uwagę zwracamy na estetykę tego wnętrza. Jednocześnie jednak kuchnia nadal spełnia swoje podstawowe zadanie miejsca przygotowywania posiłków, dlatego musi być łatwa do utrzymania w czystości, ustawna i funkcjonalna. W jaki sposób połączyć te wymagania ze szkłem?

Zwróć uwagę na efektowne szklane panele kuchenne na wymiar. Prezentują się atrakcyjnie, łatwo i szybko się je czyści, nie gromadzą tłuszczu i innych zabrudzeń. Panele nadblatowe zaskakują przy tym solidnością. Taki materiał jest trudny do uszkodzenia, dlatego jest to zakup na lata. Nie musisz również obawiać się, że szkło wyjdzie z mody.

Oczywiście, powyższe przykłady szkła we wnętrzach, to tylko kilka z dostępnych opcji. Firmy dostarczające takie rozwiązania mają w ofercie również ścianki, balustrady, grafiki na szkle, a nawet szklane podłogi.