artykuły

Wierszyki i życzenia okolicznościowe – spraw radość swoim bliskim

Miłe słowa to doskonały sposób na to, by sprawić radość bliskim osobom. Zarówno od święta, jak i bez okazji możemy wysłać kilka miłych zdań tym, których kochamy. Skąd wziąć jednak pomysł na ładny wiersz?

Czasem warto wyrażać to, co czujemy nie tylko czynami, ale i słowami. Urodziny, święta, czy inna okoliczność może być szczególnie dobrą okazją, by to zrobić. Nie ma bowiem nic cenniejszego niż prawdziwe emocje i relacje, jakie nas łączą. Ubranie swych uczuć w kilka zgrabnych wersów może być najwspanialszym prezentem. Obecnie jednak coraz rzadziej o tym pamiętamy i stawiamy raczej na szybkie życzenia wysłane drogą elektroniczną. Okazuje się bowiem, że wiele osób ma obecnie spory problem z tym, by przelać na papier swe myśli. Bo przecież chcemy napisać coś więcej niż ”Wszystkiego najlepszego”. Jak więc stworzyć naprawdę wyjątkowe życzenia, gdy w głowie pustka? Na szczęście jest na to sposób.

Ładne wiersze i życzenia — skąd wziąć pomysł?

Pełne uczuć, piękne wiersze, które zadedykować możemy bliskim, znajdziemy przede wszystkim w internecie. Po co bowiem głowić się nad tekstem, skoro równie szczerze możemy wyrazić swe emocje słowami innego autora. W tym celu możemy skorzystać ze wspaniałych aforyzmów, cytatów, a nawet zabawnych rymowanek.

Internet to prawdziwa kopalnia pomysłów na życzenia na rozmaite okazje. Jeśli więc szukamy inspiracji, koniecznie zerknijmy na propozycje dostępne w sieci. Z pewnością znajdziemy tu wiersze, które idealnie odzwierciedlą nasze uczucia.

Jak dopasować życzenia do okazji?

Życzenia należy dopasować również do adresata. Te spersonalizowane będą bowiem pełne szczerych uczuć, a w niektórych sytuacjach po prostu taktowne. Dla przykładu oficjalne i jednocześnie mądre życzenia urodzinowe wyślemy szefowi, sympatycznej sąsiadce, czy partnerowi biznesowemu. Pełne humoru będą idealne dla przyjaciela lub rodzeństwa. Warto trzymać się tej zasady.

Wybierając życzenia, warto pamiętać, by dopasować je także odpowiednio do okazji. Oczywiście te o neutralnej treści także mogą się sprawdzić. Jednak jeśli będzie w nich mowa o konkretnej okazji, będą miały one znacznie lepszy nastrój. W Boże Narodzenie warto więc nawiązać do śniegu, choinki, czy w przypadku wyznawców chrześcijaństwa, do samego cudu tych narodzin. W walentynki nie żałujmy romantycznych wersów. W dzień mamy natomiast nawiążmy do matczynej miłości.

Dobre słowo to wspaniały sposób na wyrażenie swych uczuć nie tylko przy ważnych okazjach. Krótkie powitania na dzień dobry, to świetny pomysł, jeśli chcemy, by dzień ukochanej osoby stał się lepszy. Zawsze jest pora na to, by powiedzieć bliskim, jak bardzo są dla nas ważni.